Jak uczyć małe dzieci odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji.

Warsztaty doskonalenia rodzicielskich umiejętności wychowawczych. Targówek – 2017 rok

Wypowiedzi rodziców wybrane z ankiet ewaluacyjnych:

Przedszkole Nr 195
– Świetne spotkanie! Aktualne treści, bardzo ciekawe, z życia wzięte przykłady, rzetelna informacja gdzie szukać pomocy w razie trudności z dzieckiem. Super atmosfera i profesjonalna prowadząca. Chcemy jeszcze
– Cieszę się, bo już wiem i rozumiem, że to wspaniałe spotkanie jest przede wszystkim MOTYWACJĄ DO PRACY NAD SOBĄ! A tego się zupełnie nie spodziewałam! Dziękuję
– Największą korzyścią dla mnie jest uświadomienie sobie, że mój spokój, opanowanie i praca nad sobą (od dziś – wiem jak!!!) tak bardzo tworzą reakcje mojego dziecka. Niby to oczywiste, ale dopiero teraz – na przykładach – do mnie dotarło! Szkoda, że tak rzadko się spotykamy w gronie rodziców… Może by tak chociaż raz na kwartał??

Przedszkole Nr 95
– Uświadomiłam sobie, że konsekwencja jest złotym środkiem wychowania i że warto się ciągle doskonalić. Dziękuję za przydatne wskazówki jak i gdzie szukać nowej wiedzy o wychowaniu dziecka.
– Jestem uczestnikiem drugiego spotkania i tak jak poprzednio – wychodzę zachwycona! Znów mam co wdrażać do wychowania moich dzieci. Wspaniale Pani inspiruje do tworzenia „własnych sposobów na dziecko” i zgadzam się z tym, że nie istnieją recepty uniwersalne. Będę przychodziła na kolejne spotkania dla rodziców. Dzięki za taką możliwość.
– Oj, zauważyłam tyle błędów w swoim postępowaniu z nieposłusznym synem, że chętnie skorzystam z zaprzestania karcenia na korzyść podkreślania jego właściwych postaw. Będę motywować, wiem już jak. Koniec z negatywnym wzmacnianiem Przemówiło to do mnie! Dziękuję!

Przedszkole Nr 81
– Dzięki za wiedzę, jak zmienić swoje zachowania wobec córki, żeby nauczyć ją odpowiedzialności. Po prostu będę konsekwentna i tyle! Do zobaczenia na następnym spotkaniu!
– Było ciekawie, profesjonalnie, wesoło i pouczająco. Styl prowadzenia warsztatów na 6+!!! Mam tyle przemyśleń, że głowa mała. Dziękuje za literaturę tematu. Na następne spotkanie przyjdę z małżonkiem.
– To najlepsze spotkanie na jakim byłam! Korzyści wiele: motywowanie, konsekwencja, zasady, granice – nareszcie wiem, jak to robić! Wielkie dzięki

Przedszkole Nr 88
– Będę inaczej i lepiej radzić sobie ze złością mojego dziecka, bo zostałam przekonana, że do tej pory raczej „dolewałam benzyny do ognia” Cóż, nie miałam okazji poznać nowych metod. Dlatego bardzo, bardzo dziękuję. Metoda 1,2,3 po prostu rewelacja!!!
– Fajne przykłady (życie rodzinne, relacje mamy i taty w związku, niepotrzebne „dyskusje” z maluchem). Jasne informacje na kolorowych planszach. Bardzo przydatne strony internetowe, podane tytuły książek i materiały w formie broszurki. Wszystko mi się podobało. Czekam na następne spotkania!